top of page
Studentka

MATEMATYKA

 

Mówią, że jest królową nauk - i mają rację. Matematyka jest przede wszystkim nauką logicznego myślenia. Jest najbardziej przydatnym przedmiotem w codziennym życiu. Nie wymaga "wkuwania" na pamięć. Wystarczy zrozumieć dane zagadnienie, poćwiczyć i "gotowe". 

To dlaczego tak wiele dzieci a także dorosłych nie lubi matematyki? 

Odpowiedź jest prosta. Matematyka wymaga systematyczności i odpowiedniego wytłumaczenia, powiązania znanej już wiedzy. To jak dom budowany cegła po cegle. Niestety uczniowie często myślą "wczoraj byłem pytany, to dzisiaj odpuszczę sobie" i odpuszczają - a następne lekcje bazują na wiedzy, która była na tej "odpuszczonej" lekcji i pojawiają się zaległości, jedna po drugiej i narasta problem. 

My właśnie jesteśmy od rozwiązywania takich "problemów". Przekuwamy je na konkretną wiedzę i tłumaczymy na niebanalnych przykładach, tak byś w sposób łatwy i przyjemny zrozumiał, zapamiętał i przećwiczył. A to wszystko bez stresu i lęku. Jedyne co potrzebujemy do tego - to nawet nie Twoje umiejętności - wystarczą nam tylko Twoje chęci, a wyniki będziesz obserwował bardzo szybko.

NAUKA PROGRAMOWANIA

NAUKA PROGRAMOWANIA

W ramach naszego PROJEKTU skierowanego do dzieci będących w EDUKACJI DOMOWEJ zapraszamy na zajęcia programowania z Mistrzem - profesjonalnym programistą współpracującym na co dzień z dużymi firmami z branży IT

Mistrz dzieli się swoją wiedzą, ogromnym doświadczeniem, a także chce rozpalić w młodych ludziach pasję do tworzenia nowych rozwiązań i kreatywnego podejścia do zadania.

Umiejętność programowania daje niezliczone możliwości pracy, uczy rozwiązywania problemów, czyli umiejętności, która jest sercem programowania. Nauka programowania polega na dzieleniu problemów na mniejsze części, używaniu własnej logiki i algorytmów do tworzenia programu, a następnie dawaniu rozwiązania tego problemu. Zmusza to mózg do głębokiego zastanowienia się nad problemem, uporządkowania myśli, zastosowania logiki, a następnie zapewnienia rozwiązania. 

Programowanie to ćwiczenie dla mózgu, które ostatecznie poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i zdolność logicznego myślenia, uczy rozumieć ten świat, stanowi nowe wyzwanie, w którym za każdym razem musisz podejmować ryzyko. Te wszystkie umiejętności są bardzo przydatne w życiu.

Świat jest pełen oprogramowania, aplikacji, stron internetowych, a kiedy tworzysz je samodzielnie, czujesz się bardziej pewny siebie i potężny. 

Zajęcia odbywają się online.

Szczegóły na naszych spotkaniach w każdą sobotę o godz. 13.00

bottom of page