Nasze Projekty

EDUKACJA DOMOWA
Ruszamy od września z nowym projektem.

Zapraszamy Wasze Dzieci na nasze zajęcia edukacji domowej.
Zajęcia prowadzone są w sposób:
👉 przyjazny dla Waszego Dziecka
👉 skupiamy się na talentach i predyspozycjach 🎨🎭🎼♟
👉 rozwijamy kreatywność, twórcze myślenie i pasje 💪
👉 skupiamy się na poznawaniu materiału 🧠 poprzez angażowanie wszystkich zmysłów 👁👃👂👅✋🤚
👉 socjalizujemy Dzieci dzięki małym, kilkuosobowym grupom rówieśniczym

Uwaga‼️
Już teraz do 24 maja 2020r Ministerstwo Edukacji Narodowej tymczasowo zniosło konieczność posiadania opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej dla wszystkich osób, które ubiegają się o zezwolenie na edukację domową w roku szkolnym 2020/2021. 👍

Oznacza to, że w tym terminie rodzice mogą składać wnioski o wyrażenie zgody na edukację domową w roku szkolnym 2020/2021 bez konieczności załączania opinii z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Jest to duże ułatwienie dla wszystkich zwolenników edukacji domowej.

Chcesz uzyskać więcej informacji o naszym nowym projekcie - wyślij do nas wiadomość!

NAJBLIŻSZE LEKCJE POKAZOWE 

15.06.
g.16.30

dzieci 4-5 letnie

Czytanie w logorytmice

15.06
g.17.45

dzieci 5-6 letnie

Idę do szkoły gotowy czyli nauka czytania w oparciu o ruch rozwijający

dzieci 3-4 letnie

logopedia 

17.06
g.16.30

dzieci 5-6 letnie

terapia ręki w zabawie czyli przygotowanie do nauki pisania

17.06
g.17.45

dzieci 4-6 letnie

logorytmika - rozwój mowy w oparciu o taniec i ruch

18.06
g.16.30
18.06
g.17.45

dzieci 4-5 letnie

Czytanie w logorytmice

dzieci 4-6 letnie

logorytmika - rozwój mowy w oparciu o taniec i ruch

19.06
g.16.30

dzieci 5-6 letnie

Idę do szkoły gotowy czyli nauka czytania w oparciu o ruch rozwijający

19.06
g.17.45
Pianino dla dzieci od 2 lat

Szukając dodatkowych zajęć dla swojego dziecka warto rozważyć naukę gry na pianinie, gdyż to zajęcia budujące inteligencję, kreatywność. Uczą systematyczności i wrażliwości na sztukę, a także pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Muzyka pozwoli też się wyciszyć i zrelaksować.

Liczne badania wskazują, iż edukacja muzyczna ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Oprócz tego, iż rozwija słuch muzyczny, estetykę, wyczucie stylu, wrażliwość na sztukę, to jeszcze pozytywnie wpływa na pracę mózgu i wszechstronny rozwój dziecka. Poprawia pamięć, płynność wymowy, szybkość przetwarzania informacji, umiejętność planowania oraz inne umiejętności poznawcze. Nie każde dziecko musi zostać pianistą,  to nabyte podczas nauki umiejętności przydadzą się w wielu dziedzinach życia.

Ucząc się gry na pianinie dziecko łatwiej radzi sobie w szkole i odnosi większe sukcesy, poprawia też umiejętności logicznego myślenia. Badania pokazują, że wśród dzieci rozwiniętych muzycznie występuje najwięcej geniuszy i osób o najwyższym ilorazie inteligencji. Różnice pojawiają się też w mózgu dzieci.  Osoby uczące się gry na pianinie stale aktywizują obydwie półkule, natomiast u osób niegrających dominuje tylko jedna z nich. Grający mają lepszą pamięć operacyjną i krótkotrwałą, a także są sprawniejsi w geometrii. Nie mają problemu z wyobrażaniem sobie skomplikowanych figur przestrzennych. Szybciej opanowują też umiejętność płynnego czytania, łatwiej uczą się języków obcych, a także są sprawniejsze w plastyce czy technice. 

Nauka gry na pianinie wyrabia w dziecku nawyk systematyczności i dokładności, a także uczy dyscypliny. Dziecko jest też bardziej kreatywne i otwarte na świat.

 

Jeżeli chciałbyś sprawdzić, czy lekcje pianina spodobają się Twojemu dziecku, zapraszamy Was na lekcje pokazowe. 

Zajęcia plastyczne w języku angielskim

Dzieci są wspaniałymi obserwatorami, chłoną piękno całym sobą, wypowiadają się na własny sposób. Dlatego tworząc, angażują wszystkie sfery osobowości. Zajęcia plastyczne wspomagają rozwój i pozwalają wypowiedzieć dziecku swoje uczucia, myśli, obawy i lęki. Wypełniają tą lukę w sferze uczuć i emocji, a także w kształtowaniu wyobraźni i myślenia twórczego.

Twórczość plastyczna dziecka rozwija jego wyobraźnię, pamięć, pomaga w utrwaleniu wiedzy. Dziecko poznaje swoje możliwości, uczy się wytrwałości i cierpliwości, ujawnia pomysłowość, oryginalność i kreatywność, uczy się odczuwać potrzeby innych ludzi, patrzeć na świat oczami malowanej postaci. Dziecko, rysując w sposób charakterystyczny dla swojego poziomu rozwoju, uczy się wyrażania sądów i niezależności myślenia. Staje się aktywniejsze, wrażliwsze, lepiej posługuje się językiem mówionym i pisanym. Spontaniczna, radosna twórczość pomaga łączyć naturalnie naukę z zabawą. Dla prowadzącego i rodziców zajęcia mogą być źródłem cennych informacji o uczniu. Prace plastyczne dzieci mówią szeroko o stanie jego rozwoju, o jego cechach charakterologicznych, ewentualnych zaburzeniach i problemach. 

W naszym Centrum chcemy to połączyć z nauką języka angielskiego. Dzięki walorom zajęć plastycznych dzieci szybciej i skuteczniej będą poznawały i ćwiczyły język.

Jeżeli chciałbyś zobaczyć jak takie lekcje wyglądają, jak Twoje dziecko odnajdzie się w nich, zapraszamy na lekcje pokazowe.

ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH

Ile razy w Twoich postanowieniach noworocznych jednym z punktów była nauka języka angielskiego ... i co? Zrealizowałeś ten cel, czy szybko się zniechęcałeś myśląc o ćwiczeniach z gramatyki?

Już tak nie musi być. My nauczymy Cię mówić, czyli posługiwać się na co dzień językiem. W miłej, przyjaznej atmosferze przy kawie będziesz łatwiej przyswajał materiał i szybciej zapamiętywał. A do tego będziesz miał dokładnie takie nagrania jak była prowadzona lekcja, co pozwoli Ci powtarzać ją dowolną ilość razy. 

Nie wierzysz? 

Nic prostszego, przyjdź na naszą lekcję pokazową.

KOREPETYCJE Z ANGIELSKIEGO RÓWNIEŻ DLA DZIECI ZDOLNYCH

 

Zajęcia prowadzone przez doświadczonych nauczycieli w jedno-, dwu- i trzy-osobowych godzinnych zajęciach w sposób prosty, przyjemny i obrazowy sprawią, że dzieci, które mają z tym kłopoty staną się najlepszymi uczniami, a ci, którzy mają zdolności językowe wypłyną na głębie po laury olimpijskie i puchary konkursowe. 

Dzięki nam nie tylko zagadnienia gramatyczne staną się łatwe i przyjemne, ale codzienne porozumiewanie się stanie się dla Was tak proste jak rozmowa w języku ojczystym. 

Sprawimy, że polubcie ten język i chętnie będziecie się nim posługiwać.

 

Przyjdź na pierwszą lekcję pokazową i zobacz jak polubisz ten przedmiot w szkole. 

PRZYGOTOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW DO SZKOŁY

 

Dla każdego dziecka pójście do szkoły wiąże się ze stresem. Nowi koledzy, nowe miejsca, nowe panie, nowy budynek i wreszcie ławki, tablica...

Jak złagodzić ten stres? Proponujemy Waszym pociechom przygotowanie nie tylko emocjonalne lecz również programowe. 

Wypracujemy w nich pewność siebie, obowiązkowość, wzbudzimy ciekawość świata i nauki, pokażemy jak mogą radzić sobie ze stresem i trudnościami, jak porozumiewać się bez przemocy, nauczymy ich nawiązywania relacji zarówno z rówieśnikami jak i nauczycielami. A dodatkowo wzbudzimy w nich przedsiębiorczość, kreatywne myślenie i nauczymy zarządzać swoim czasem.

Na nasze zajęcia zapraszamy już dzieci od 5 roku życia!

MATEMATYKA

 

Mówią, że jest królową nauk - i mają rację. Matematyka jest przede wszystkim nauką logicznego myślenia. Jest najbardziej przydatnym przedmiotem w codziennym życiu. Nie wymaga "wkuwania" na pamięć. Wystarczy zrozumieć dane zagadnienie, poćwiczyć i "gotowe". 

To dlaczego tak wiele dzieci a także dorosłych nie lubi matematyki? 

Odpowiedź jest prosta. Matematyka wymaga systematyczności i odpowiedniego wytłumaczenia, powiązania znanej już wiedzy. To jak dom budowany cegła po cegle. Niestety uczniowie często myślą "wczoraj byłem pytany, to dzisiaj odpuszczę sobie" i odpuszczają - a następne lekcje bazują na wiedzy, która była na tej "odpuszczonej" lekcji i pojawiają się zaległości, jedna po drugiej i narasta problem. 

My właśnie jesteśmy od rozwiązywania takich "problemów". Przekuwamy je na konkretną wiedzę i tłumaczymy na niebanalnych przykładach, tak byś w sposób łatwy i przyjemny zrozumiał, zapamiętał i przećwiczył. A to wszystko bez stresu i lęku. Jedyne co potrzebujemy do tego - to nawet nie Twoje umiejętności - wystarczą nam tylko Twoje chęci, a wyniki będziesz obserwował bardzo szybko.

LOGORYTMIKA

Logorytmika to zajęcia łączące w sobie terapię logopedyczną i rytmikę. Zestawienie to umożliwia dziecku zaktywizowanie sfery słuchowej oraz ruchowej. Najważniejszym komponentem tych zajęć jest ruch. Ma on ogromny wpływ na rozwój mowy dziecka i jego ogólne funkcjonowanie.

Zajęcia oparte są na wesołych piosenkach, które dziecko łatwo zapamiętuje gdyż łatwo wpadają mu w ucho. Wyraźne śpiewanie wpływa na prawidłową wymowę głosek i dykcję. Każde ćwiczenie ruchowe ma charakter zabawy. Ćwiczenia rytmiczne mają na celu kształtowanie poczucia rytmu u dziecka. 

LOGOPEDIA

Logopeda to nie tylko terapeuta od wad wymowy. Logopeda pomaga namierzyć i usunąć bariery w komunikacji językowej. Bariery takie mogą zaburzać rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dziecka.

Logopeda najpierw diagnozuje, a następnie leczy wady mowy. Analizuje mowę rozumianą jako porozumiewanie się. Zaburzenia w mowie dziecka powstają na różnym tle, dlatego tak ważnym jest by je zdiagnozować, a potem leczyć.

Poza leczeniem wad wymowy logopeda pracuje również z dziećmi dwujęzycznymi, z zespołem Aspergera i autyzmem. Pomoc mogą tu znaleźć również rodzice dzieci jąkających się, niedosłyszących oraz dyslektycy.

Centrum Edukacji proudly created with Wix.com