top of page
nauka gry na pianinie dla dzieci od lat 2

Pianino dla dzieci od 2 lat

Szukając dodatkowych zajęć dla swojego dziecka warto rozważyć naukę gry na pianinie, gdyż to zajęcia budujące inteligencję, kreatywność. Uczą systematyczności i wrażliwości na sztukę, a także pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Muzyka pozwoli też się wyciszyć i zrelaksować.

Liczne badania wskazują, iż edukacja muzyczna ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Oprócz tego, iż rozwija słuch muzyczny, estetykę, wyczucie stylu, wrażliwość na sztukę, to jeszcze pozytywnie wpływa na pracę mózgu i wszechstronny rozwój dziecka. Poprawia pamięć, płynność wymowy, szybkość przetwarzania informacji, umiejętność planowania oraz inne umiejętności poznawcze. Nie każde dziecko musi zostać pianistą,  to nabyte podczas nauki umiejętności przydadzą się w wielu dziedzinach życia.

Ucząc się gry na pianinie dziecko łatwiej radzi sobie w szkole i odnosi większe sukcesy, poprawia też umiejętności logicznego myślenia.

 

Badania pokazują, że wśród dzieci rozwiniętych muzycznie występuje najwięcej geniuszy i osób o najwyższym ilorazie inteligencji. Różnice pojawiają się też w mózgu dzieci. 

 

Osoby uczące się gry na pianinie stale aktywizują obydwie półkule, natomiast u osób niegrających dominuje tylko jedna z nich.

 

Grający mają lepszą pamięć operacyjną i krótkotrwałą, a także są sprawniejsi w geometrii. Nie mają problemu z wyobrażaniem sobie skomplikowanych figur przestrzennych. Szybciej opanowują też umiejętność płynnego czytania, łatwiej uczą się języków obcych, a także są sprawniejsze w plastyce czy technice. 

Nauka gry na pianinie wyrabia w dziecku nawyk systematyczności i dokładności, a także uczy dyscypliny. Dziecko jest też bardziej kreatywne i otwarte na świat.

 

Wspieramy również młode talenty muzyczne:

08bbeb69-1b93-498e-a238-42e1fb5c032e.jfif

Młodzieżowy zespół The Top Stars

bottom of page