top of page

Jak przygotować dziecko do przedszkola ?

Pójście do przedszkola jest dużym wydarzeniem nie tylko dla dziecka, ale także dla całej rodziny, w tym poście znajdziesz kilka wskazówek jak przygotować dziecko do przedszkola.Dzieci boją się tego, czego nie znają, dlatego powinniśmy pomóc dziecku poznać przedszkole. Pomocny może się okazać spacer pod budynek przedszkola i oglądanie go choćby z zewnątrz, rysowanie przedszkola i tego jak dziecko będzie w nim spędzało czas, a także opowiadanie przez rodziców ich pozytywnych wspomnień.


Pamiętaj, że jeśli dziecko nie ma swojego zdania na jakiś temat, to przejmuje zdanie rodziców, dlatego jeśli czujecie lęk i niepewność na myśl o pójściu Waszego dziecka do przedszkola to ono też będzie czuło te emocje. Dlatego najpierw to Wy spróbujcie poradzić sobie z Waszymi emocjami.


Jeśli dziecko nie miało wcześniej kontaktu z rówieśnikami, to perspektywa spędzania czasu z innymi dziećmi, może wydawać mu się przerażająca, dlatego dobrym pomysłem będzie zapewnienie dziecku kontaktu z rówieśnikami jeszcze zanim pójdzie do przedszkola.


A jeśli chcesz, rozwijać u swojego dziecka umiejętności społeczne, uczyć go samodzielności i wspierać w pokonywaniu lęku separacyjnego to zapraszamy Ciebie i Twoje dziecko na zajęcia ,,Przygotowanie do Przedszkola''.

Szczegóły znajdziesz tutaj

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page